Suhkruroog kasvab pikkade roogudena ja seda kasutatakse mitut erinevat liiki suhkru tootmiseks. Suhkruroog vajab kasvamiseks kuuma ja niisket kliimat ja toitaineterikast mulda. Kuna ökomärgiga suhkru puhul ei kasutata suhkruroo kasvatamisel pestitsiide ega keemilisi väetisi, siis on kultuuri saagikus väiksem ja see tõstab oluliselt toote hinda Miks on mahesuhkur kallim?

Miks on mahesuhkur kallim?

Suhkruroog kasvab pikkade roogudena ja seda kasutatakse mitut erinevat liiki suhkru tootmiseks. Suhkruroog vajab kasvamiseks kuuma ja niisket kliimat ja toitaineterikast mulda.

Suhkruroogu tuntakse üldiselt kui kultuuri, mis nõuab traditsioonilisi kasvatusmeetodeid kasutades suure hulga pestitsiidide kasutamist, et tagada optimaalne saagikus.
 
Ökomärgiga märgistatud orgaanilise suhkru peamine erinevus on, et suhkruroo kasvatamisel ei kasutata pestitsiide, ega keemilisi väetisi ning kasvatamisel järgitakse mahepõllumajanduse reegleid.
 
Mõiste „orgaaniline“ võib omada erinevat tähendust, sõltuvalt sellest, kus suhkurt  müüakse ja kuidas tootja seda märgistab. Kuid kindel on see, et ökomärgiga suhkur sisaldab kindlasti vähem pestitsiide kui tavasuhkur või ei sisalda neid üldse. Kuna ökomärgiga suhkru puhul ei kasutata suhkruroo kasvatamisel pestitsiide ega keemilisi väetisi, siis on kultuuri saagikus väiksem ja see tõstab oluliselt toote hinda. 

Ettevõttest
Pakume tervislike, eestimaistelt mahepõldudelt pärinevad moose, marmelaade, salateid ja supipõhju. Lisaks traditsioonilistele hoidistele pakume ka hõrgutisi eksootiliste maitselisanditega neile, kes armas- tavad maitseelamusi. Loe edasi.

Tooted
UUS! Punase sibula moos, Astelpajumoos ingveriga, Mustikamoos apelsiniga, Mustsõstramoos kaneeliga, Rabarberi-maasikamoos vanilliga, Õunamoos kardemoniga, Pohlamoos kaneeliga, Mahe Rabarberikeedis, Maasikamoos, Astelpajujahu 75g

Mahetoidust
Mahepõllumajandus on loodushoidlik tootmisviis, mis põhineb tasa-kaalustatud aineringlusel. Mahetoidu eelisteks on vähem aller- geene ja ühtlasem srtuktuur. Mahetoit ei sisalda taimekaitsevahendite jääke, säilitus- ega muid parendusaineid. Loe edasi.

Kontaktandmed
OÜ Mahex
Kadaka tee 44a, 12915 Tallinn Reg.nr.: 12062118,
KMKN: EE101434193
EE932200221051747489 Swedbank
tellimine ja info: Siret Linde
GSM: +372 5183455,

Kodulehe valmistamine aara.ee

Miks on mahesuhkur kallim?

Miks on mahesuhkur kallim?

Suhkruroogu tuntakse üldiselt kui kultuuri, mis nõuab traditsioonilisi kasvatusmeetodeid kasutades suure hulga pestitsiidide kasutamist, et tagada optimaalne saagikus Ökomärgiga märgistatud orgaanilise suhkru peamine erinevus on, et suhkruroo kasvatamisel ei kasutata pestitsiide, ega keemilisi väetisi ning kasvatamisel järgitakse mahepõllumajanduse reegleid Suhkruroog kasvab pikkade roogudena ja seda kasutatakse mitut erinevat liiki suhkru tootmiseks. Suhkruroog vajab kasvamiseks kuuma ja niisket kliimat ja toitaineterikast mulda.

Miks on mahesuhkur kallim?

www.mahex.ee © 2015 OÜ Mahex, tel 5183455,